Kontakt:  +48 660 056 452

Śledź nas na:

“Kosmetyka wewnętrzna”

Badanie i analiza żywej kropli krwi pod mikroskopem

Badanie i analiza żywej kropli krwi pod mikroskopem

Badanie polega na analizie pod mikroskopem, kropli krwi, pobranej z palca. Dzięki temu, że kamera jest podłączona, samemu można zobaczyć swoją krew na ekranie laptopa w dużym powiększeniu. Analizuje się kształt, wielkość i wybarwienie erytrocytów, ich uszkodzenia świadczą o osłabieniu różnych narządów wewnętrznych. Obecność pasożytów, grzybów, metali ciężkich, toksyn, kryształów kwasu moczowego i ortofosforowego oraz białek niestrawionych jest patologiczne, powoduje wiele dolegliwości i prowadzi do chorób. Widać również jakość i obciążenie układu immunologicznego. W trakcie badania udziela się informacji dotyczących źródła, skutków i możliwości usunięcia pojawiających się nieprawidłowości. Badanie trwa około 1,5h i służy określeniu jakości krwi. Jest to niepowtarzalna okazja zajrzenia w głąb siebie.

Do badania należy się wcześniej przygotować:

1) nie spożywać posiłku 2h przed (najlepiej być na czczo)

2) wypić pół litra wody przed

3) w tym dniu nie spożywać kawy, czarnej herbaty i alkoholu

Test na nietolerancję pokarmową Food Detective

Czym dokładnie jest nietolerancja pokarmowa?

Długotrwałe choroby, o podłożu trudnym do zdiagnozowania mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na składniki pewnych pokarmów, co samo w sobie może objawiać się na wiele sposobów. Niektórzy będą mieć tylko jeden objaw, np. ostre bóle głowy, podczas gdy u innych objawi się to zespołem jelita drażliwego, migrenami, problemami skórnymi czy niedomaganiami układu oddechowego. Symptomy występowania nietolerancji pokarmowej występują po kliku godzinach lub nawet kilku dniach od spożycia wybranych produktów i mogą trwać tygodniami. Zupełnie inaczej niż w przypadku alergii pokarmowej, kiedy objawy często są widoczne natychmiast po kontakcie z alergenem.
Nietolerancja pokarmowa charakteryzuje zwiększoną ilością przeciwciał typu IgG produkowanych we krwi przeciwko problematycznym pokarmom. Ocenia się że problem dotyczy nawet 45% populacji. Część pacjentów posiadających zdiagnozowaną nietolerancję pokarmową, po odstawieniu problematycznych pokarmów, odnotowuje pozbycie się objawów, które doświadczała praktycznie przez całe dotychczasowe życie. Odstawienie najczęściej trwa 3 miesiące, a po tym okresie problematyczne pokarmy mogą być spożywane sporadycznie bez negatywnych konsekwencji.

Alergia pokarmowa to nie to samo co nietolerancja pokarmowa

Obydwa terminy są często mylone. Przy standardowej alergii pokarmowej (jak alergia na orzeszki ziemne, czy skorupiaki) po spożyciu określonego pokarmu występuje zazwyczaj ostra i natychmiastowa reakcja układu immunologicznego. Objawy nietolerancji pokarmowej są rozłożone w czasie i mają miejsce od kilku godzin do kilku dni od spożycia pokarmu. W przeciwieństwie do nietolerancji, alergie pokarmowe diagnozuje się u niewielu pacjentów (ok. 2.5% populacji).

Wybrane objawy nietolerancji pokarmowej

Jeśli występuje u Ciebie jakikolwiek z podanych niżej objawów, możesz cierpieć na nietolerancję pokarmową. U chorych może się, w tym samym czasie, pojawiać kilka symptomów.

Niepokój (ostry lub chroniczny)
Artretyzm
Astma
Zespół deficytu uwagi
Zespół hiperaktywności
Moczenie mimowolne nocne
Wzdęcia
Zapalenie oskrzeli
Celiakia
Zespół przewlekłego zmęczenia
Zatwardzenia
Mukowiscydoza
Depresja
Biegunki
Nieżyt żołądka
Fibromyalgia
Zapalenie jelit
Bezsenność
Zespół nadwrażliwości jelita grubego
Świąd skóry
Migrena
Zespół złego wchłaniania
Zaburzenia snu
Zatrzymywanie wody w organizmie
Nadwaga lub niedowaga

Test Food Detective

Test Food Detective - na podstawie próbki krwi pobranej z palca, pozwala określić produkty pokarmowe powodujące nadprodukcję przeciwciał typu IgG. Można go przeprowadzić samodzielnie w domu. Wyniki testu mogą być podstawą do dostosowania diety. Test bada reakcje organizmu na 59 produktów żywnościowych podzielonych na 46 grup.

Food Detective został opracowany przez firmę Cambridge Nutritional Sciences (CNS) Ltd. z Wielkiej Brytanii, będącą częścią Omega Diagnostics Group PLC. CNS od 1994 r. specjalizuje się w dostarczaniu testów z zakresu chorób zakaźnych i autoimmunologicznych. Firma koncentruje się na produktach opartych na metodzie immunoenzymosorbcyjnej (ELISA), która gwarantuje pewność i wiarygodność wyników.

Suplementacja

GREEN WAYS- ZIELONA ŻYWNOŚĆ
Chlorella Pyrenoidosa Green Ways

Jednokomórkowa alga słodkowodna (Chlorella) jest środkiem oczyszczającym o szerokim działaniu. Hodowana w ciepłej strefie klimatycznej,
w nieskazitelnie czystym środowisku, jest najobfitszym źródłem chlorofilu na naszej planecie, dzięki czemu:
-zapobiega anemii
-poprawia obraz krwi
-przyspiesza gojenie ran
-zapobiega stanom zapalnym

Chlorella karmi i oczyszcza nasz organizm jednocześnie.

Detoksykuje organizm 3-7 razy szybciej dzięki zawartości błonnika.
Błonnik jest trzywarstwowy i ma zdolność wiązania toksycznych odpadów z pożywienia. Stopniowo odkładają się w nas metale ciężkie
i trucizny z żywności oraz powietrza (wieloletnie osady na ścianach jelit ważą nawet kilka kilogramów). Błonnik chlorelli wiąże
i odprowadza je z ciała.
Białko mechanicznie jak szczotka kominiarska ściera substancje odpadowe i dzięki zdolności absorpcyjnej usuwa je z organizmu. W ten sposób wspiera wypróżnianie się i zmniejszanie wagi.
Detoksykując organizm chlorella wspiera go w walce z alergiami i chorobami skóry (trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry).
Chlorella zawiera aminokwas tryptofan, z którego tworzy się serotonina, hormon radości i szczęścia.
Działa jak probiotyk, a także antybakteryjnie. Wyizolowano z niej substancję CGF, zwaną czynnikiem wzrostu chlorelli, który jest składnikiem witalizującym, ożywiającym zmęczone komórki, wpływającym na mikroflorę jelitową, przyspieszającym jej wzrost 4 razy. Bez mikroflory niemożliwe jest strawienie pożytecznych substancji.   Chlorella to nieocenione źródło witamin, zawiera:
-wit B12- więcej niż wątroba wołowa
-wit C- 17 razy więcej niż pomarańcze
-beta-karoten- 10 razy więcej niż karotka
-żelazo- 20 razy więcej niż szpinak
-wapń- 11 razy więcej niż krowie mleko
-DNA/RNA- odmładzające kwasy nukleinowe- 17 razy więcej niż sardynki

Jęczmień Green Ways
Sok z młodego jęczmienia jest napojem wyrównującym niedobory organizmu spowodowane złym odżywianiem, życiem w stresie,
w zanieczyszczonym środowisku. Jęczmień Green Ways jest proszkiem z soku wytłoczonego z liści jęczmienia a nie jedynie rozdrobnionym źdźbłem. Zielony napój poprawia równowagę kwasowo-zasadową. Jest dwa razy bardziej skutecznym niż szpinak, najbardziej całościowym, zasadotwórczym pokarmem.
Sok z młodego jęczmienia zawiera witaminy, które aktywują enzymy pomagające w prewencji chorób i stanów patologicznych. Młody jęczmień ma wysoką zawartość beta karotenu, witaminy C, E i witamin z grupy B:B1,B2,B3,B6,biotyny,kwasu foliowego, kwasu pantotenowego i choliny, krewnej witaminy B. Sok z zielonego jęczmienia zawiera więcej niż 20 żywych enzymów oraz doskonale przyswajalne białka.
Zielony napój goi wrzody, chroni tkanki powierzchniowe i śluzówki. Sok roślinny jest bogaty w cud przyrody- chlorofil, który ma działanie przeciwzapalne, dezynfekcyjne oraz posiada właściwości dezodorujące. Jęczmień GW odznacza się silnym działaniem przeciwutleniającym.
Wieloletnie doświadczenia wykazują, że ekstrakt z młodego jęczmienia znacznie wspiera organizm w walce z chorobami cywilizacyjnymi:
nadwagą, anemią, cukrzycą, alergią, chorobami układu krążenia, nowotworami, reumatyzmem, chorobami nerek i układu pokarmowego.
Zielony napój nie jest lekiem likwidującym wirusy czy komórki rakowe-jest czymś więcej, wspaniałym pożywieniem wspierającym jedynego prawdziwego wojownika-nasz system immunologiczny.
Dwie szklanki soku dziennie to najlepsza inwestycja w zdrowe jutro.

Oczyszczanie organizmu

Body detox

Urządzenie Detox System przywraca komórkom potencjał umożliwiający powrót do równowagi dzięki czemu przyswajanie substancji odżywczych oraz wydalanie toksyn przebiega prawidłowo.

 • usuwa toksyny
 • oczyszcza krew
 • podnosi odporność
 • zwiększa witalność
 • regeneruje komórki
 • neutralizuje wolne rodniki

Każdego dnia nasz organizm jest narażony na kontakt z wieloma toksynami. Ich potencjalne źródła to:

 • pożywienie (konserwanty, sztuczne dodatki)
 • powietrze (pyły, gazy, chemia przemysłowa)
 • rozpad komórek tłuszczowych
 • nadużywanie leków

Wszystko to upośledza prawidłowe funkcjonowanie organizmu i wtórnie zmniejsza jego zdolność do samooczyszczania.

Zastosowanie w medycynie:

Dzięki zabiegom oczyszczania organizmu możemy wzmocnić swój system immunologiczny i pomóc organizmowi w zwalczaniu wielu chorób zdiagnozowanych klinicznie.

Zastosowanie w odnowie biologicznej

Badania potwierdziły, że zabiegi body-detox wspomagają:

 • odchudzanie
 • usuwanie trądziku i innych schorzeń skóry
 • zwalczanie cellulitu
 • neutralizację wolnych rodników
 • dotlenienie organizmu
 • leczenie chorób przewlekłych
 Przeciwwskazania:
 • zakrzepice
 • przeszczepy organów
 • rozrusznik serca
 • ciąża
 • epilepsja
 • nowotwory